Србија: нови 57 инфицирани лица од коронавирусот

Loading...

Србија: нови 57 инфицирани лица од коронавирусот

Во последните во Србија 24 часа се регистрирани нови 57 инфицирани лица од коронавирусот. Тоа е скоро иста бројка како и вчера. Едно лице почина.

Вкупната бројка на заразени регистрирани лица во Србија сега е 12.367 лица. Бројот на починати вкупно изнесува 255 што е тренд на опаѓање и смртноста сега е пресметана на околу 2 проценти.

Таа држава досега тестираше над 300 илјади свои граѓани.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...