Среде бел ден му го украле „мерцедесот“ од паркинг на Бит Пазар

Loading...

Во СВР Скопје, Џ.Б.(60) од Скопје, вчера пријавил дека во периодот од 10.00 до 14.00 часот, од паркинг во близина на хотел на подрачје на Бит Пазар, му било одземено патничко моторно возило „мерцедес“, со скопски регистарски ознаки.
Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

loading...
Loading...