„Среќно момци, МАКЕДОНИЈА ВЕЧНА“ – порака од Борко Ристовски

Борко Ристовски не е во националниот тим на Светското првенство 2021 во Египет.
Но, тој испрати поддршка за своите колеги од репрезентацијата пред денешниот прв натпревар со Шведска.
„Среќно момци, Македонија вечна“!

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.