Српската пејачка итно пренесена во болница во прединфарктна состојба

Ана Бекута, познатата српска пејачка минатата недела доживеала драма кога во прединфарктна состојба била пренесена во болница.
Ана постојано во последно време губела килограми, со оглед на тоа дека е на специјален режим на исхрана. Освен диета имала и секојдневни физички активности, па почнала да не се чувствува добро и нејзиниот партнер ја однел на лекар откако надвор на сонцето нагло и се слошило.
Направен и е итен преглед и констатирано е дека била во прединфарктна состојба.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.