Српската пејачка Романа излезе од затвор во Австралија и чека депортација за Србија

Loading...

Српската пејачка Романа излезе од затвор во Австралија и чека депортација за Србија

Таа со својот дечко беше уапсена затоа што фалсификувале дваесетина картици местејки читачи на разни банкомати и со истите подигнале над 23 илјади долари. Додека ова го правеле биле под будното око на тамошната полиција.

Поради ова парот беше осуден на по 1 година затвор.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...