Српскиот вицепремиер Александар Вучиќ во посета на Хрватска

Loading...

Српскиот вицепремиер и министер за одбрана Александар Вучиќ во понеделник ќе го посети Загреб.
Според неофицијални информации, Вучиќ ќе се сретне со претседателот Иво Јосиповиќ, со премиерот Зоран Милановиќ, со шефицата на хрватската дипломатија Весна Пусиќ, како и со министерот за одбрана Анто Котромановиќ.Вучиќ, претседател во најмоќната партија во српската коалициона влада, а највисок владин функционер што доаѓа во Хрватска откако владата ја презеде должноста во јули минатата година.Хрватскиот премиер Зоран Милановиќ го посети Белград во јануари 2013 година и се сретна со неговиот српски колега Ивица Дачиќ.
 
МакфаксСрпскиот вицепремиер и министер за одбрана Александар Вучиќ во понеделник ќе го посети Загреб.
Според неофицијални инфор

loading...
Loading...