Стаклата нема да се замаглуваат – нема мака во зима со возилата со еден трик

Доаѓа се постудено време, а тоа со себе носи многу проблеми за возачите.
Имено, стаклата на автомобилот секогаш се замаглуваат, но таа мака која одзема време и нерви може лесно да ја решите.
Исперете ги прозорците со мешавина од оцет и вода во размер 3 спрема 1.
Така нема да се замаглуваат.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.