Станува алармантно: 7 починати за 24 часа од КОРОНА ВИРУСОТ

Loading...

Станува алармантно: 7 починати за 24 часа од КОРОНА ВИРУСОТ

Состојбата станува критична, починаат 7 луѓе во последното деноноќие од КОРОНА ВИРУСОТ во Македонија. Од нив 6 починале во болницата „8 Септември“, а 1 починал од пациентита примени на Клиниката за инфективни болести.

Бујар Османи на својот фејсбук профил објави мошне загрижувачка порака.

Добро утро,
Шансите да бидете позитивни или да имате контакт со некој кој е позитивен во последните денови е многу голем. Затоа ве повикувам да се однесувате како да сте позитивни и како секој со кого сте во контакт да е позитивен. Не е потребно многу да се заштитите:
– не верувајте во теориите на заговор
– маската го намалува преносот за 79%

не биди причина за смртта на најблиските

П.С Денес бројот е уште позагрижувачки!

Претходно објавивме дека Лукаревска е позитивна исто така на КОРОНА ВИРУСОТ:

И Сања Лукаревска, Директорката на УЈП е позитивна на коронавирус

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...