Стен Ли почина на 95 години

Loading...

Ќерката на легендарниот Стен Ли потврди дека тој на 95 годишна возраст починал. Заминува легенда која ни го приуште светот на Марвел.
Неговата империја ја основа во далечната 1961 година со Фантастичната четворка и Џек Кирби. Потоа ги создаде Спајдермен, Црниот пантер, Фантастичниот Хулк, како и Желесниот човек, Икс мен и Одмаздници…
Светот навистина губи човек кој што во последно време на десетици генерации им ја смени визијата како треба да гледаат на светот. Нема човек што не гледал десетици филмови на Марвел кои рушеа рекорди во кино салите…

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...