Стефановски: Колку се реални стравувањата од нуклеарен судир по анексијата која што се очекува?

Надворешно политичкиот аналитичар Милан Стефановски во својот настап на „ЗАСПИЈ АКО МОЖЕШ“ изнесе анализа на последниот развој на настаните во Украина. Досега операцијата се смета за ограничена или како што ја нарекоа „специјална“.

Стефановски: Колку се реални стравувањата од нуклеарен судир по анексијата која што се очекува?

Но после најавената анексија на областите во кои што се завршени референдумите, ќе има голема промена на воената стратегија, смета Стефановски. Потоа Русија ќе смета дека е нападната нејзината територија и можно е дури и да употреби тактичко нуклеарно оружје.

Проследете ја емисијата подолу за повеќе инфомации на оваа мошне интересна тема:

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.