Стоилов: Елиф Елмас МАНГУПИШТЕ

Loading...

Репрезентацијата на Македонија синоќа забележа важна победа над Словенија со 2:1 (0:0) во квалификациски меч за ЕП 2020 од групата „Г“, кој се одигра на арената „Тодор Проески“ во Скопје.
По тој повод ракометарот Столе Стоилов на Фејсбук му посвети статус на Елиф Елмас.

loading...