Стоилов: И вашите деца го дишат истиот воздух!

Ракометарот на Македонската ракометна репрезентација и капитен на европскиот шампион Вардар, Стојанче Стоилов реагира на енормното загадување на воздухот, во ситуација кога зимата се уште не е дојдена.
Стоилов во својот пст на Фејсбук ги потсетува властите дека и нивните деца го дишат истиот загаден воздух, алудирајќи дека треба да се преземат итни мерки затоа што со канцерогениот воздух се загрозуваат животите на сите, особено на децата.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.