Стоилов на Фејсбук: Ова е ваша заслуга народе, ова е за вас!!! Радувај се Македонијо!!!

Капитенот Стојанче Стоилов се огласи на Фејсбук по натпреварот вчера кога “Вардар“ во Келн по втор пат во кариерата стана европски шампион и ја направи горда цела Македонија.
– Ова е ваша заслуга народе, ова е за вас!!! Радувај се МАКЕДОНИЈО!!! РК Вардар е европски шампион!!!, напиша Стојанче Стоилов.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.