Стоилов потсокнуваше на шанси и се радуваше на головите на Македонија!

Футсал репрезентацијата на Македонија имаше голема поддршка на натпреварот против Албанија (3-2), а еден од присутните во салата беше капитенот на Вардар и македонски ракометен репрезентативец, Столе Стоилов.
Во друштво на пријатели и неговиот брат Стефан, ракометарот го следеше футсал-мечот во слободното време што го доби од клубот. Потскокнуваше на секоја шанса, но и бурно се радуваше на секој погодок на македонските футсалци.


Кружниот напаѓач важи за еден од спортистите кој ги пратат сите спортски настани во нашата земја. Покрај на футсал, Стоилов може да го видиме и на кошаркарски и фудбалски натпревари, како дава поддршка на Македонија и Вардар.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.