Стравична сообраќајка: Шлепер излета од патот Кичево – Охрид, по возачот се трага

Камион шлепер излетал и се превртел крај патот на патниот правец Кичево – Охрид. Сѐ уште не е познато дали возачот претрпел повреди, бидејќи него го немало ниту во кабината ниту крај возилото, јавува “Алсат М“.
На местото на несреќата се собрани случајни минувачи и полициски екипи.
Повеќе детали се очекуваат подоцна во тек на денов.

 

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.