Страшевски: Мицковски е дел од сценариото, ДПМНЕ е само обичен дворски шут вклопен во игрите на СДСМ

Ова го напишав и јавно го кажав во 2020 и во 2021 и истото сценарио продолжува.

Куклениот театар СОБРАНИЕ НА РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА продолжува утре.

ВМРО ДПМНЕ наше као се буни протестира, учествува во расправата дава легитимитет, а потоа не гласа од “револт” напушта седница, СДСМ комотна си тера, а народот членството јавноста пак прелажани од Мицкоски.

Членството, народот, јавноста, 5 пет години чекаат бурна пролет, лето, есен ништо од ВЕТЕНОТО??!Ни бурно е, ни ветеното исполнето.

СДСМ катастрофално владеее, но Народот нема алтернатива.

ВМРО ДПМНЕ наместо да биде движечка сила на народот и членството во овие години на разнебитување на СЕ МАКЕДОНСКО, за мал е само обичен дворски шут вклопен во игрите на СДСМ!

ЗА ЖАЛ НА СИТЕ НАС.

КУЧИЊАТА ЛААТ КАРАВАНОТ ВРВИ.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.