СТРАШНА ИСПОВЕД НА АМЕРИКАНСКИ КАНИБАЛ: Убил студент, првo овие органи ги изел!

Марк Дејвид Латунски призна дека го убил студентот Кевин Бејкон (25) на сослушувањето во четвртокот. Бејкон беше пронајден мртов на 28 декември 2019 година, а Латунски тогаш на полицијата и кажал дека го убил младиот човек и изел делови од неговото тело, јавуваат американските медиуми.

СТРАШНА ИСПОВЕД НА АМЕРИКАНСКИ КАНИБАЛ: Убил студент, првo овие органи ги изел!

Латунски се запознал со студентот преку апликација за запознавање.

На Бадник 2019 година, Бејкон му кажал на својот пријател дека оди на состанок со некој што го запознал. Сепак, Бејкон никогаш не се вратил дома од тој кобен ден.

Неговиот татко Карл Бејкон повикал полиција на Божиќ откако неговиот син не се појавил на семејниот собир. Полицијата открила разменети пораки меѓу убиениот и Латунски. Ученик бил пронајден мртов во куќата на убиецот. Латунски рече дека го прободел Бејкон во задниот дел од главата и му го пресекол грлото пред да го обеси телото со јаже во скриена просторија. Латунски призна дека му ги отсекол тестисите на Бејкон и ги изел, според MLive.

СТРАШНА ИСПОВЕД НА АМЕРИКАНСКИ КАНИБАЛ: Убил студент, првo овие органи ги изел!

Страшно е да се слушнат такви детали. Животот на Кевин е одземен прерано – пренесуваат медиумите.

Полицијата истражува дали Латунски е сериски убиец.

Случаи на исчезнати лица има низ целата земја. „Не знаеме дека можеме да поврземе некој од нив со нашиот осомничен“, велат тие. Пресудата на Латунски треба да биде објавена на 18 октомври.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.