СТРАШНО! ЈА УБИЛА ПРИЈАТЕЛКАТА И И ЈА отсекла главата: Телото го ставила во ковчег и два часа го носела низ Лондон!

Жена од Англија е прогласена за виновна за убиство на својата пријателка, отсекување на главата и ставање на нејзиното обезглавено тело во ковчег, кој потоа два часа го влечела низ улиците на Лондон додека надзорните камери ги следеле нејзините движења.

СТРАШНО! ЈА УБИЛА ПРИЈАТЕЛКАТА И И ЈА отсекла главата: Телото го ставила во ковчег и два часа го носела низ Лондон!

Имено, 38-годишната Џема Мичел наводно не успеала да извлече 200.000 фунти од несреќната жена за да поправи трошна куќа во северозападен Лондон.

Бидејќи 67-годишната Меј Куен Чонг не и дала пари, помладата жена ја убила на крајот на јуни минатата година и ги отстранила нејзините останки. Таа потоа го фалсификувала тестаментот да наследи дел од нејзиното богатство, тврди обвинителството.

Дека тестаментот е лажен е откриено кога бил претресен домот на една постара жена која всушност го оставила својот имот на семејството и хуманитарните здруженија, пишува Sky News.

Камерите ја снимиле Мичел како го напушта домот на убиената со син ковчег кој изгледал многу потежок отколку кога таа пристигнала. Таа шетала низ Лондон два часа пред да повика такси. Потоа изнајмила автомобил во кој го наполнила куферот.

Откако му пукнала гумата на автомобилот, дошол мајстор кој го забележал багажот и мирисот на мувлосана и влажна, а автомобилот бил снимен од камери недалеку од местото каде што е пронајдено телото, пренесува Index.hr.

Обезглавеното тело на несреќната жена го пронашле планинари, а нејзиниот череп неколку дена подоцна. Обдукцијата покажала дека 67-годишната жена имала фрактура на черепот и дваесет скршеници на ребрата.

Откако полицијата го пронашла синиот ковчег, сомнителен бил и тестаментот, според кој 95 отсто од имотот на починатата треба да оди кај убиецот, а пет отсто кај нејзината мајка. Осомничениот негирал се, а пресудата треба да биде изречена утре.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.