Стрезовски го објави списокот за пријателските со Србија

Селекторот на женската ракометна репрезентација на Македонија, Гино Стрезовски, го објави списокот на ракометарки, на кои ќе смета за пријателските средби со Србија.Ракометарките, против Србија ќе одиграат две средби во Крушевац на 21. и 23.март, како дел од неделата на ЕХФ. Стрезовски, за овие натпревари ќе смета на 18 ракометарки, од кои само Елена Ѓеорѓиевска настапува во странство.Списокот на Стрезовски за контролните натпревари со Србија:Антиќ, Митрова, Гроздановска, Николовска, Мечевска, Младеновска, Бајрамовска, Д.Ѓеоргиевска, Десподовска, Кераметчиева (Металург), Крстевска, Маневска, Штериова, Црвенковска, Саздовски (ЖРК Вардар), Наумовска, Мркиќ (Жито Прилеп), Е.Ѓеоргиевска (Будуќност Подгорица).Првиот тренинг, Стрезовски го закажа за 18.март во СРЦ Кале со почеток во 9 часот.
МакфаксСелекторот на женската ракометна репрезентација на Македонија, Гино Стрезовски, го објави списокот на ракометарк

Пронајдете не на следниве мрежи: