Студено утро, затоплување од утре: Ова се температурите низ градовите ширум Македонија

Временската прогноза за денеска е умерено облачно со слаб до умерен североисточен ветер.
Максималните дневни температури ќе достигнат Скопје 5 Целзиусови степени, Маврово -5, Охрид 3, Битола 2, Кавадарци 6, Крива Паланка 2, Берово 1, Дојран 7 степени.
Утре времето ќе биде потопло – сончево и потопло со умерена облачност.


Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер.
Дневните температури ќе бидат во Скопје 9, Маврово -1, Охрод 6, Прилеп 7, Кавадарци 10, Крива Паланка 7, Берово 6, Дојран 13.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.