Студено утро, сончев ден – слично време и наредните денови

Loading...

Времето претпладне со умерена облачност, попладне претежно сончево. Ќе дува слаб ветер од источен правец.
Утринската температура ќе се движи од минус два до четири, а дневната температура од четири до 14 степени.


Во Скопје претпладне со умерена облачност, попладне претежно сончево. Ќе дува слаб ветер од источен правец.
Утринската температура ќе достигне до два степени, а дневната температура до 12 степени.
Во следните денови ќе преовладува сончево време со постудени утра, но со пораст на дневната температура. Во среда и во четврток ќе дува умерен северен ветер.

loading...