СТУДЕНТИ МУ „УПАДНАА“ НА ПРЕДАВАЊЕТО НА БУЈАР ОСМАНИ: „О Бујар, дали си ти Албанец?“ го прашаа студентите, разочарани поради најавениот попис без графа за етникум!

Loading...

„О Бујар, дали си Албанец?“ – со вакви прашања младите од БЕСА и студентите денес се појавија на дебатата со Бујар Османи на која се дискутираше за промена на името на државата, но и најавениот попис.
По поставените прашања, младите ја напуштија салата и не му оставија на вицепремиерот Османи да им одговори на прашањата, сметајќи дека што и да одговори е лага, и празни зборови.

Studentët e forumit rinor të Lëvizjes Besa perplasen me Zv/Kryeministrin Osmani

Studentët e forumit rinor të Lëvizjes Besa perplasen me Zv/Kryeministrin Osmani

Gepostet von TV21 am Montag, 10. Dezember 2018

Извор: ДОКАЗ

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...