Судија дојде мртов пијан на фудбалски натпревар во Чешка, не можеше да стои на нозе

Loading...

На фудбалски натпревар од младинска категорија во Чешка, линискиот судијата дојде мртов пијан, сиротиот не знаеше кај тера, падна на земја, па уште и не сакаше да го напушти теренот.
Во Чешка пред неколку години имаше голем скандал кога на мечот помеѓу Прибрам и Славија дури двајца судии се појавија пијани. Четвртиот судија комично трчаше крај аут линијата и го имитираше секој потег на линискиот судија, а судијата кој стоеше крај голот, уринираше на теренот на сред натпревар.
Казните беа драконски, но очигледно памет на сите не им доаѓа.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...