СУДСКИ ПРОЦЕС: Вилма Русковска против ВМРО-ДПМНЕ

Loading...

СУДСКИ ПРОЦЕС: Вилма Русковска против ВМРО-ДПМНЕ

Започна судскиот процес што го поведе обвинителката Вилма Русковска против ВМРО-ДПМНЕ за спотовите во изборната кампања во кои партијата го искористи нејзиниот лик. Вилма Русковска преживеала анксиозност и душевна болка по гледањето на спотовите.

Русковска бара ВМРО-ДПМНЕ да ѝ исплати отштета од 10.000 евра и најави дека парите ќе ги донира во хуманитарни цели.

Таа смеда дека неправедно е претставена дека работи под влијание на СДСМ. Во судницата денеска не се соочи со Мицковски, таму присуствуваа само адвокатите.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...