Сузана Гавазова со „Македонско девојче“ ги „запали“ Македонците во Турција (ВИДЕО)

Loading...

Познатата македонска пејачка Сузана Гавазова на социјалните мрежи објави видео од настапот кој го имаше во Турција. Со бројните песни меѓу кои и „Македонско девојче“ и „Павле ми пие“ таа приреди вечер за паметење, а многумина од Македонците кои живеат во Турција не пропуштиле да свртат и орце.
И онака врелата атмосфера Гавазова дополнително ја вжештила и со својот изглед. Впрочем, во тесни црни хеланки, со корсет кој ги истакнува нејзините бујни гради и да се сакало не можело да биде поинаку.

loading...