Таа е најважната жена во неговиот живот: Вака изгледа мајката на Дритон Вејсели или познат како Талат од „Преспав“

Македонската серија „Преспав“ ја освои македонската публика, а веќе се емитува шестата сезона.
Актерот Дритон Вејсели ја игра улогата на рецепционерот Талат. Талат со својот хумористичен, интересен, забавен лик ги освои срцата на публиката, па стана еден од омилените актерти на гледачите, а неговите смешни сцени, коментари реакции, изрази на лицето, гестови и фаци, ќе ве насмеат до солзи.
Дритон има профили на социјалните мрежи, но ретко објавува фотографии и споделува приватни моменти.
Сепак, одвреме – навреме некогаш знае да направи исклучок и да сподели по некоја фотографија или да покаже член на неговото семејството.
Така беше и овој пат кога во кусите приказни на „Инстаграм“ одново објави фотографија од неговата мајка.
Имено, Талат ја бакнува мајка му во образ додека таа држи цвет црвена роза во рацете, а во описот напишал:
-Мајка.

Пронајдете не на следниве мрежи: