Таа е на мета дека е нултиот пациент од Вухан, според теорија на заговор која е мошне раширена

Loading...

Таа е на мета дека е нултиот пациент од Вухан, според теорија на заговор која е мошне раширена.

Мајте Бенаси е мета на теоретичарите на заговор неколку месеци наназад откако е регистриран првиот случај на коронавирусот во Кина.

Теоријата вели таа „го донела“ вирусот во Кина, затоа што учествувала на Светските воени игри во Вухан минатиот октомври. Како што самите изјавија во видеото подолу, застрашени се, добиваат закани секојдневно и не можат да живеат нормално. Матје вели дена воопшто досега не била позитивна на вирусот.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...