Таа е на мета дека е нултиот пациент од Вухан, според теорија на заговор која е мошне раширена

Таа е на мета дека е нултиот пациент од Вухан, според теорија на заговор која е мошне раширена.

Мајте Бенаси е мета на теоретичарите на заговор неколку месеци наназад откако е регистриран првиот случај на коронавирусот во Кина.

Теоријата вели таа „го донела“ вирусот во Кина, затоа што учествувала на Светските воени игри во Вухан минатиот октомври. Како што самите изјавија во видеото подолу, застрашени се, добиваат закани секојдневно и не можат да живеат нормално. Матје вели дена воопшто досега не била позитивна на вирусот.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.