Таа има тело за “десетка”, но сега ја покажала сурово реалната слика – жените ѝ се благодарни

Loading...

Стеф Смит е една од најпопуларните фитнес модели во Австралија која рекламира познати спортски брендови.
И покрај тоа што има нереално тело и мускули на кои работи секој ден, Стеф со една фотографија докажала дека е како секоја друга жена.
“Знаете што? На сите им се случува стомакот да им се надуе и неколку дена во месецот да се чувствуваме како грав кој набабрува”, напишала таа покрај фотографијата на која го покажува надуениот стомак.

Потоа објаснила и дека секој месец пред менструалниот период ѝ се случува стомакот да ѝ биде надуен и вагата да покажува повеќе килограми отколку што навистина има.
“Немојте да дозволите ваквите промени да ве потресат и да го нарушат вашиот пат кон здрав организам. Ваквите промени на телото кај секоја жена се нормална појава и тоа е неговата вистинска убавина”, порачала Смит.


Нејзините обожавателки со воодушевување ја дочекале оваа објава:
“Ова ми беше потребно. Толку сум надуена секој месец, треба себеси да се потсетувам на ова”, напишала една корисничка.
“Толку е прекрасно ова што си го објавила”, бил коментарот на друга обожавателка.
Оваа не е првпат Стеф да објави фотографија од своето реално тело – минатата година споделила трик кој го користат моделите на Инстаграм за да изгледаат совршено, а сета мудрост лежи во аголот и осветлувањето.

 

View this post on Instagram

 

That clock off feeling Monday arvo … ? @sodashades @midnightco @joshflicks

A post shared by Steph Smith (@stephclairesmith) on


Тогаш им објаснила на своите обожавателки дека никогаш не треба да се споредуваат со моделите на Инстаграм бидејќи ни тие не изгледаат толку совршено во реалноста.

loading...