Тага во домот на Беби Дол: Мајката на пејачката, која ја чуваше со месеци, почина на 90-годишна возраст (фото)

Почина мајката на југословенската ѕвезда Драгана Тодоровиќ (60), попозната како Бејби Дол, Магдалена Меги Шариќ.Меги, како што многумина ја познаваа, починала дома по кратко боледување, на 90-годишна возраст, во саботата, дознава српскиот портал Курир од блиската пријателка на пејачката.,,Во последните неколку години Беби се стави настрана за да се грижи за членовите на нејзиното семејство. Прво беше нејзината баба, потоа нејзината тетка, а на крајот остана без мајка. Таа со цело срце се трудеше нејзините последни моменти да ги направи убави и лесни што значи дека морала да ги запостави деловните и приватните обврски“, изјави најдобрата пријателка на пејачката.Да потсетиме, Беби во последните години целосно се повлече од јавната сцена, а за својата покојна мајка само еднаш зборуваше во медиумите.– Со моето семејство живеев со години. Па сепак решив да бидам со нив и да се подготвувам за сите најтешки работи во животот. Јас сум единица, долго време бев заштитена од сите тие практични работи, бидејќи и јас и татко ми сме уметници, креативци и сега дојде време да бидам таму кога е најважно. Тоа е мојот приоритет, семејството – рече Беби во емисијата „Премиер викенд специјал“.

Пронајдете не на следниве мрежи: