Тага во семејството Ѓоковиќ

Loading...

Сопругата на најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ, Јелена денеска на социјалните мрежи обајви дека нивното семејство останало без домашниот миленик.
Нивното куче наречено Тесла денеска требало да полни шест години, но Јелена откри дека тој повеќе не е со нив.
Тие биле исклучително приврзани со Тесла и често го фотографираа за социјалните мрежи.
„Мое малечко, моја ја мала пуфка неодолива, ти посакувам среќен роденден. Засекогаш ќе бидеш во моето срце и ти благодарам што дел од мене однесе таму каде што сите ние припаѓаме“, напиша Јелена Ѓоковиќ.

loading...