„Таквите ги блокирам“: Сека Алексиќ јавно проговори што мисли за Луна Џогани

Во последното интервју, Сека Алексиќ се осврна на фактот дека многу јавни личности истакнуваат дека имаат обожаватели, иако немаат покриеност за тоа.
– Денес сите имаат обожаватели. А, учесниците во ријалити кои не се никој и ништо, имаат обожаватели. Кога некој ќе каже дека „има обожаватели“, тоа не ми значи ништо. Јас го формулирам поинаку и секогаш им се заблагодарувам на луѓето кои се љубители на мојата музика и на она што го работам – истакна пејачката пред камерата на емисијата „Ексклузив“, а на изјавата на водителот дека Луна Ѓогани има обожаватели, таа одговори:
– Не ме интересира толку многу. Јас сум многу заинтересирана за Ѓорѓе Балашевиќ и многу го сакам. Луна воопшто не ме интересира и јас не го следам тој свет. Кога сум на Инстаграм и кога гледам слики од луѓе кои не ги следам и не знам кои се, буквално ги блокирам сите тие профили за да не ми излезат и да не ги гледам,вели Сека.
– Мислам дека не треба да гледам нешто што не ме интересира. Едноставно кажано, не можам да кажам ништо лошо за никого. Верувам дека секој што сака да ја заврши оваа работа или која било друга што е јавна, има право на тоа и никој не може да му забрани. Дали некому му пречи или не, тоа е друга работа – додаде Сека.
– Медиумите се виновни што ваквите луѓе ги прават јавни личности, ајде да ги наречеме „sвезди“ или публиката што ги избира. Не можам да навлегувам во тоа, ниту сум компетентна да зборувам за тоа. Можам да зборувам повеќе за моите колеги, завршува пејачката.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.