Тамара деновиве ќе пее во најпознатиот геј-клуб во Лондон

Loading...

Македонската пeјaчка Тамара Тодевска на 10 јануари ќе пее на Еурофест во Лондон.
Настанот се одржува во локалот Ројал Ваухаул Таверна, познат геј-клуб во Лондон. Ројал Ваухаул Таверна се смета за најстарото геј збиралиште во Јужен Лондон.
Билетите ќе чинат седум британски фунти.
Многу славни ѕвезди настапувале во овој клуб, каде се одржуваат тематски забави, кабаре-програми и разни контроверзни уметнички шоу-претстави.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...