ТАРАВАРИ СО ПОДБИВАЊЕ ЗА КОАЛИЦИОНИОТ: КОЈ Е ТОЈ МИЦКОСКИ, НЕ СУМ ЧУЛ ЗА НЕГО

Иако до пред само кратко се грлеа и гушкаа а и направија обид да ја срушат Владата со објавените 61 пратеник лани во ноември, сега Таравари со подбив кон Мицковски.

Исто така општо познато е дека Таравари победи со гласовите на вмровците… Сето тоа е еднакво на нула сега…

ТАРАВАРИ СО ПОДБИВАЊЕ ЗА КОАЛЦИОНИОТ: КОЈ Е ТОЈ МИЦКОСКИ, НЕ СУМ ЧУЛ ЗА НЕГО

Не сме имале некоја соработка со ВМРО-ДПМНЕ, ама сега комплетно се дистанциравме.

Потпретседателот на АА, Арбен Таравари утрово во емисијата „Клик Плус“ на ТВ21 зборуваше и за коалицијата со ВМРО-ДПМНЕ.

„Видете, секогаш опозициските партии имаат тенденција за рушење на актуелното мнозинство и нема ништо спорно во тоа, во спротивно, секогаш кога ќе им се даде можност секоја партија во опозиција има се обидува да создаде ново мнозинство со кое ќе го оспори актуелното мнозинство. Ние не сме имале некоја соработка со ВМРО-ДПМНЕ, но сега комплетно се дистанциравме од политиките кои ги спроведува ВМРО-ДПМНЕ“, рече Таравари.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.