Тасевски: Ако дојде швајцарскиот амбасадор неписмениве ќе го пречекаат со знамето на Црвен крст

Да треба да ни дојде во посета швајцарскиот амбасадор, овие неписмениве од ДУИ и СДС Бугарашка, ќе го пречекаат со знамето на црвен крст, коментира актерот Сашо Тасевски по скандалот со протоколот во МНР кои истакнаа знаме на Словачка наместо на Словенија.

Тасевски: Ако дојде швајцарскиот амбасадор неписмениве ќе го пречекаат со знамето на Црвен крст.
Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.