Тасевски: Предавници гласаа да се сотре семето на Македонците. Што чекате бе вие Македонци боза од Апче?

Сашо Тасевски со гневен статус по усвојувањето на францускиот предлог. Објави статус на Фејсбук кој предизвика лавина реакции:

И така немакедонци и предавници гласаа да им се сотре племето и семето на Македонците.

Што чекате бе вие Македонци од опозиција, од војска и од полиција?

Што чекате?

Боза и еклери од Апче?

Имате план Б?

Имате курац!!!

Го побудалевте народов, го пониживте и студено го турнавте на касапење во рацете на неговите непријатели и предавниците од СДС.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.