Таткото на Маричиќ му порача „једи гов*а“ на новинар, вицепремиерот потоа се извинуваше

Таткото на вицепремиерот за европски прашања Бојан Маричиќ, Момир Маричиќ, преку коментар му порача „једи *овна“ на новинарот кој упатува прашања за фамозните бифтеци за време на заедничката прес-конференција со еврокомесарот Дејвид Гир.

Маричиќ приморан да се објаснува и извинува…

Целосно се оградувам од какви било навредливи пораки кои ги објавил кој било вклучувајќи го и мојот татко. Неговите коментари во никој случај не ги одразуваат моите ставови, ниту некогаш зборувал во мое име. И двајцата сме возрасни и секој одговара за своите ставови и постапки. Јас моите ставови ги изнесов јавно на прес-конференција и секогаш изнесувам ставови кон медиуми со должна почит и внимание…
Таткото на Маричиќ му порача „једи гов*а“ на новинар, вицепремиерот потоа се извинуваше

Коментарот бил напишан завчера, а достапен бил сè до вчера попладне, кога споменатиот портал го контактирал вицепремиерот.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.