Татко за пример: Направил мотор за „социјално дистанцирање“ за да ја носи ќерката на училиште

Таткото, Парт Саха од Агарале, кој работи и како механичар направил мотор, кој овозможува физичка дистанца, за да може да ја носи својата 8 – годишна ќерка на училиште, а истовремено да испрати порака за почитување на мерките за време на пандемијата.
Потребна му била една недела за да го дизајнира овој мотор, кој може да развие брзина до 40 километри на час. Моторот се полни 3 часа, а со едно полнење може да се поминат 80 километри,
Како изгледа ова иновативно возило, погледнете во видеото во продолжение:

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.