Татко моли за помош: Исчезна 17- годишно девојче

Loading...

Малолетничка во текот на вчерашниот ден излегла од дома и не се вратила, а нејзиното исчезнување го пријавил таткото.
-Вчера околу 12.30 часот во Полициската станица Чаир, С.С.(39) од Скопје пријавил дека од домот се оддалечила неговата 17-годишна ќерка, велат од МВР.
Според пријавеното, таа и претходно во повеќе наврати го напуштала домот. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

loading...
Loading...