Тајниот пијалок на Холивуд: Благодарение на овој рецепт ѕвездите слабеат преку ноќ!

Loading...

Доколку сакате да симнете некој килограм, овој пијалок нека ви биде појадок секој ден.
Познатата холивудска нутриционистка Кимберли Снајдер советувала многу славни актерки за тајните на здравата исхрана, а неодамна објави и книга со 85 рецепти за убавина.
Една од најважните работи која Кимберли им ја советува на нејзините клиенти е конзумирањето на зелено смути кое, не само што дава мотивација за губење на килограмите, туку и ја подмладува кожата, го забавува стареењето и ја зголемува енергијата.
За многу познати ѕвезди ова е единствениот појадок кој го конзумираат со години.
Потребни состојки: 1.5 лажица вода, 1 глава од зелена салата, 3 – 4 стапчиња целер, една рака спанаќ, 1 јаболко, 1 круша, 1 банана, сок од половина лимон.
Напомена: Обидете се да најдете органско овошје и зеленчук.
Подготовка: Добро измијте ги сите состојки, исечкајте ги и измиксајте ги во бледнер. Многу е вкусно!
Овој хранлив пијалок е идеален како појадок за сите оние кои живеат брз живот, а сакаат моќна утринска инјекција на здравје, убавина и енергија. Пијалокот ги топи масните наслаги и ви помага да ја доведете својата линија во ред.

loading...