Тајните на среќните парови

Loading...

Како да го вратите ентузијазмот,како оној на почетокот вашата врска?
Почетниот период на безгранична љубов го следи адреналин, сè е ново, убаво, шарено … Како љубовна бајка која не ви ја оттргнува блажената насмевка од лицето. Но, без сомнение, сето ова веќе сте го доживеале,возбудата почнува да бледее и со текот на времето станува рутина, па постои опасност дека поранешните љубовни треперења ќе се заменат со ужасна досада.
Тоа не мора да се случи! Бројни студии покажуваат дека почетниот занес на возбуда може да оживее. Ние ви нудиме совети од искусни социјални психолози со чии добро осмислени идеи,може да се врати љубовната вртоглавица како на почетокот на романсата.
1.Дружете се со нови луѓе –поканете  нови пријатели кои ви изгледаат ОК на кафе или палачинки.
2.Стане експерт во коктели-посетувајте го вашиот омилен коктел бар,пробувајте различни коктели,потоа обидете се да ги направите дома истите и поканете ги пријателите.
3.Водете љубов надвор од креветот- дури и најмалата промена во сексуалната рутина може да внесе нова енергија и возбуда, па зошто да не пробате!
4.Посетете “гатачка”- всушност, вие не треба да и верувате, но гледањето во дланка, тарот карти или натална карта можат да ви откријат нов поглед кон светот кој иницира голем број на разговори во врска со она што го сакате или не сакате во иднина.
5.Учете заедно-запишете курс на нешто интересно како танц, јазици, сликарството, тенис кои се идеални активности за кревање на “тимскиот дух”.
6.Фотографирајте се голи- обидете се да направите уметничка фотографија инспирирана од сексуални вибрации. Прво нека партнерот позира за вас,а потоа и вие за него.
7.Уживајте во нови звуци- посетувајте добри клубови и одете на концерти, дури и ако се наоѓаат надвор од вашиот град. Или посетете некој DJ или бенд кој никогаш не би го слушале.
Извор- cosmopolitan.rsКако да го вратите ентузијазмот,како оној на почетокот вашата врска?
Почетниот пе

loading...