Тајсон се враќа во ринг!

Loading...

Тајсон се враќа во ринг!

Поранешниот светски шампион во тешка категорија Мајк Тајсон продолжи да ги задева фановите на боксот во врска со евентуалното враќање во рингот со објавување на уште едно видео за обука на Инстаграм во понеделникот кое заврши со пораката „Јас се вратив“.

53-годишниот боксер го привлече вниманието на светскиот бокс минатата недела, кога објави кратко видео од тренингот, во кое се покажа дека поседува многу моќ за удирање и брзина што му овозможи да стане шампион во тешка категорија што ги држи ВБА, ВБЦ и Наслови на IBF. Тајсон тогаш рече дека размислува да се врати во рингот за некои егзибициски мечеви за да собере пари за добротворни цели.

Најновото видео го покажа Тајсон како се развива низ тренингот удирајќи ги влошките во уште еден приказ на жестоката моќ што го направи еден од најстрашните удирачи во боксот воопшто. Бидејќи Тајсон навести враќање, предизвикувачи се редат кој ќе биде прв што ќе се соочи со него.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...