Таљат пeeше песна од Мајкл Џексон: Водителката се изнасмеа – погледнете ја легендава како звучи

Loading...

Како гостин на утринската емисија на Сител, Дритон Вејсели попознат како Таљат од Преспав имаше предизвик да го отпее Мајкл Џексон. Тој пееше и детска песна.
Дека ликов сам по себе е уникат, зборува и ова видео.
Инаку, тој открива дека е сопственик на слаткарница, односно е трет во низата во семејството кој ја продолжува традицијата на Малага.
Во интервјуто на Сител ја пее „Боби баш ми е гајле“. И мораме да признаеме звучи интересно.
Во продолжение ВИДЕО од оваа изведба и секако онаа од Мајкл Џексон:

loading...
Loading...