Тања Савиќ го пријавила сопругот во полиција?

Loading...

Српските медиуми јавуваат дека пејачката наводно го пријавила сопругот во полиција за психичко и физичко малтретирање. Тања Савиќ открива која е вистината.
Српската пејачка Тања Савиќ осамна на насловните страни на српските магазини поради наводен инцидент во семејниот дом.
Таа се огласи по овие пишувања и вели дека се наоѓа кај нејзините родители, а натписите „немаат врска со тоа што навистина се случило“.
-Сосетката ме повика да ми каже дека станот во Белград ни е ограбен, бидејќи неколку дена сум кај моите во Смедерево. Тоа е вистината и засега не можам ништо повеќе да кажам. Украдени се моите и пасошите на децата од местото каде ги оставив. Ќе им оставам на припадниците на полицијата да ја работат својата работа, изјави Савиќ за српски Телеграф.

loading...