Телешко во сос од Фета сирење

Loading...

4 говедски стека
4 лажици путер
сол и мелен црн пипер
2 ситно сечкани главици кромид
500 мл хопла
200 г дробено Фета сирење
8 лажици путер
Стековите посолете ги и наросете ги со црн пипер од двете страни. Пржете ги на 2 лажици путер додека поруменат.
Кромидот испржете го на 8 лажици путер додека омекне. Намалете ја температурата и прелијте го кромидот со хоплата. Динстајте 5 минути или додека сосот да се преполови. Додадете го Фета сирењето и мешајте додека се растопи.
Послужете ги стековите прелиени со сосот и со гарнир по вкус.

loading...