„Тенк“ за Јанкуловска продолжува

Loading...

Во Кривичниот суд  продолжува судењето на поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска во раздвоената постапка за случајот „Тенк“ на Специјалното јавно обвинителство кој се однесува за набавката на луксузниот „мерцедес“ вреден 600 илјади евра.
За овој случај веќе е осуден поранешниот помошник министер во МВР Ѓоко Поповски на шест години и шест месеци затвор, а поранешниот премиер Никола Груевски како поттикнувач за извршување на делото е осуден на две години затвор.

loading...