ТЕПАЧКА НА ПОЛИТИЧАРИ ВО ЦЕНТАРОТ НА АПАТИН: Летаа песници и нозе среде бел ден

Двајца опозиционери од Апатин, Дејан Бачиќ и Милорад Мрѓа денеска жестоко се степале во центарот на тој град.

ТЕПАЧКА НА ПОЛИТИЧАРИ ВО ЦЕНТАРОТ НА АПАТИН: Летаа песници и нозе среде бел ден

Бачиќ и Мрѓа пред очите на многу граѓани меѓу кои имало и жени и деца си разменувале жестоки удари со раце и нозе.

Клинчот го прекинал еден од насобраните граѓани кој успеал да застане меѓу нив.

Дејан Бачиќ бил член на разни здруженија на граѓани и политички партии од „Доста је било“ до Здружението на граѓани „Без страв“. Милорад Мрѓа е познат и по своите опозициски активности и учество на речиси сите протести против властите во Апатин.

ВИДЕО на следниот линк

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.