Тепачка на 5 жени во бурка, на едната и падна детето додека се кошкаше (видео)

Loading...

Пет жени во бурки се тепале со тупаници среде бел ден во близина на сообраќајница во центарот на Ријад, главниот град на Саудиска Арабија. Оваа необична сцена била снимена од шокирани возачи, пишува „Дејли мејл“.
Една од жените за време на тепачката неколку пати испушта и потоа одново крева мало дете. Никој од минувачите не се обидел да ги раздели, а воопшто и не позната пичината за тепачката.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...