Терасите се рушеле една врз друга, 15 лица повредени во Њу Џерси (ВИДЕО)

Loading...

Најмалку 15 лица се повредени денеска, меѓу кои и три деца, кога една на друга се срушија тераси на згради во Њу Џерси.
За сега не е позната состојбата на повредените и со какви повреди се здобиени.
Сите повредени се примени во болница, а засега не е познато дали има заробени луѓе под рушевините.

loading...