Терористички напад во Багдад, 27 загинати

Дваесет иседум лица загинаа, меѓу кои има три деца и една жена, а педесет се повредени, во напад во еден кафе бар во Багдад.Нападот, кој е еден од најсмртоносните во последниот месец во ирачката престолнина се случи на два дена пред одржувањето на регионалните избори.Сеуште никој не ја преземал одговорноста за нападот, кој се случи во делот на Багдад наречен Амарија.Инаку на регионалните избори во Ирак ќе гласаат 13,5 милиони избирачи, кои треба да ги обноват советите во 12 од 18-те покраини во земјата.
MaкфаксДваесет иседум лица загинаа, меѓу кои има три деца и една жена, а педесет се повредени, во напад во еден кафе бар во Б

Пронајдете не на следниве мрежи: