Тетово: со остар предмет прободел сограѓанин

Loading...

Тетово: со остар предмет прободел сограѓанин

МВР во својот билтен извести за немил настан вчера во Тетово.

На 20.05.2020 во 15.45 часот во СВР Тетово било пријавено дека на ул.„Радован Цониќ“, по претходно недоразбирање, Н.И.(39) од Тетово со остар предмет му нанел убодна рана во пределот на левата рака на Ч.Л.(40) од Тетово. Околу 17.55 часот Н.И. сам се пријавил  во Полициска станица Тетово. Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

Утрово интервенирала полицијата пред МЗ, непознато лице го чекало Филипче

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...